Pazar, Haziran 12, 2005

Karpuz Kabuğundan Gemiler YapmakDün akşam bu filmi izledik, çok güzeldi. Film Kütahya'nın Tepecik köyünde geçiyor. Recep ve Mehmet adlı iki kafadar arkadaşın sinema merakını ve yaz tatilinde yaşadıklarını anlatıyor. Yönetmen Ahmet Uluçay, aslında kendi çocukluğundaki sinema merakından yola çıkıp bu filmi yapmış.

Film 2002 yapımı olmasına rağmen, 2 yıl gecikme ile Kasım 2004'te gösterime girdi. Ne talihsizliktir ki, Gora ile de aynı zamana denk geldi. Bir de çok az gösterimde kaldı. Neyse ki DVD'si çıktı da izleme şansımız oldu.

Filmi keyifle izliyorsunuz. Oyuncular başarılı, müzik iyi seçilmiş, bazı sahnelerde çekimler mükemmel. Oyuncuların konuşmalarındaki tutukluk filmi daha samimi yapıyor. İki çocuğun arkadaşlığı, paylaştıkları, hayallerini gerçekleştirme çabaları kendi çocukluğumuza dönmemize neden oluyor. Ancak bazı olaylar var ki, niye olduğunu anlamıyorsunuz.

Kahkahalarla sizi güldürmüyor, ama o kadar içten gülümsetiyor ki, bunu anlatmam mümkün değil, bunun için izlemeniz gerek. Hatta imkanınız varsa VCD ya da DVD'sini alıp film arşivinize eklemenizi öneririm.

3 yorum:

Adsız dedi ki...

izlemeyi çok isteyip de izleyemediğim filmlerden biri Karpuz Kabuğundan Gemiler yapmak. Yönetmen Ahmet Uluçay'ın 2004 SİYAD ödül törenine hasta hasta katilip ödülünü alması hala gözümün önünde. Bir yerlerde tekrar gösterime girse de gitsek.

Emel dedi ki...

Sonunda izledim Nurdan bu filmi. Harika fotoğraf kareleri var. Çok sıcak güzel bir filmdi.

Adsız dedi ki...

aşk şiirleri kısa aşk şiirleri Etkileyici Sözler Sesli Sohbet Sesli Chat Yeni Aşk Sözleri Ayrılık Sözleri aşk şiirleri ikbal gürpınar şiirleri hayvanların çiftleşmesi slowtürk dinle lig radyo dinle günaydın mesajları msn sözleri sevişme teknikleri güzel aşk sözleri doğum günü sözleri Günaydın Mesajları Etkileyici sözler Nasıl öpüşülür Diyet Egzersiz Yemek tarifleri Makyaj Cinsellik radyo dinle video izle aşk mesajları oyun oyna Sesli Sohbet Sesli Chat Chat Sohbet karadeniz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...