Cumartesi, Kasım 19, 2005

Harry Potter ve Ateş Kadehi


Ve Harry Potter serisinin son filmi 18 Kasım'da gösterime girdi. Dün akşam 21:30 seansına yer bulabildiğimiz için şanslıydık.

Serinin ilk iki filmini beğenmiştim, ancak üçüncü film benim için biraz hayal kırıklığı olmuştu. Dördüncü film ile ilgili tereddütlerim vardı. Film başladığında ilk tepkim, "Aaa bu çocuklar ne kadar büyümüş" oldu.

Film o kadar sürükleyiciydi ki, kısa sürede çocukların görüntüsüne alıştım :) Görsel efektler harikaydı. Ancak film hem içerik olarak hem de görsel olarak artık pek çocuk filmi değil. Zaten 12 yaşından küçük çocuklar sinemaya alınmıyor.

Filmin bu kadar sürükleyici olmasının etkisi de kitabın içeriğinden kaynaklanıyor, çünkü bu kitapta epey serüven ve şaşırtıcı sırlar vardı. Bunlarda filmin görsel olarak zenginleşmesini sağlıyor.

Bence Harry Potter serisinin en iyi filmi. Altyazılı olarak izledik, Türkçe seslendirmesinin başarılı olup olmadığını bilemiyorum. Eğer macera filmi seviyorsanız ve zamanınız varsa gidin görün derim.

3 yorum:

Burcu dedi ki...

İlk iki film gerçekten de güzeldi. Hala vaktim olunca seyrediyorum :) 3. film beni de hayal kırıklığına uğratmıştı, ama bence de bu 3. kitabın çok olaylı olmamasından kaynaklanıyordu. Malesef son filme gidemedim. Haftaiçi sabah saatlerinde gitmek istiyorum. Böylece kalabalık da olmaz :)

Dediğiniz gibi çocuklar artık alınmıyor. Zaten çocuk kitabı olmaktan da çıktı. Ve yine dediğiniz gibi en güzeli alt yazılı izlemek. Dublaj konusunda çok başarılı olsak da bazı filmlerin zevki orjinal seslerle çıkıyor :)

Adsız dedi ki...

Bende ilk defa bir harry potter filmine gittim..fena diilmiş. açıkçası eskilerine gitmediğime üzüldüm bile diyebilirim. :D

Adsız dedi ki...

aşk şiirleri kısa aşk şiirleri Etkileyici Sözler Sesli Sohbet Sesli Chat Yeni Aşk Sözleri Ayrılık Sözleri aşk şiirleri ikbal gürpınar şiirleri hayvanların çiftleşmesi slowtürk dinle lig radyo dinle günaydın mesajları msn sözleri sevişme teknikleri güzel aşk sözleri doğum günü sözleri Günaydın Mesajları Etkileyici sözler Nasıl öpüşülür Diyet Egzersiz Yemek tarifleri Makyaj Cinsellik radyo dinle video izle aşk mesajları oyun oyna Sesli Sohbet Sesli Chat Chat Sohbet karadeniz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...