Salı, Mayıs 02, 2006

1. Ulusal Takı Yarışması

http://www.hobidunyasi.com.tr/

Bugün öğleden sonra Avrupa yakasında olduğum için, iş çıkışı hemen Taksim'e sergilenmeye değer bulunan eserleri görmeye gittim. Aslında sergilenmeyenler bile eminim çok güzel ve orjinaldir. Yarışmaya katılmak, değişik bir şeyler tasarlamaya uğraşmak bile büyük cesaret, büyük emek işi. Katılan herkesi can-ı gönülden tebrik ederim.

1171 tasarım katılmış, bunlar içinden 435 tanesi sergilenmeye değer bulunmuş. Eğer yarın yolunuz Taksim civarına düşerse, hatta bence düşürmeye çalışın, bu güzel eserleri Taksim Metro sergi salonunda görebilirsiniz. 3 Mayıs saat 18:00'da sergi sona eriyor.

Sergi ile ilgili ne yazsam bilemedim, gidip görmek gerek. Bezeme ve otantik örnekler sanki ağırlıktaydı. Bazı bezeme örnekleri vardı ki, insan gözünü alamıyor, yapan kişilerde iyi sabır varmış. Bir kahverengi dantelli kemer ile gümüş dalında ikincilik kazanan kolye ucu çok hoşuma gitti. Bunlar aslında kullanabileceğim tarzda beğendiklerim. Bir de gerçekten değişik tasarımlar var, ancak burdan tarif etmem mümkün değil :)

Yazmadan geçemeyeceğim, yine ilginç malzemelerle tasarımlar vardı. Bir tanesi hurma çekirdeği ile yapılmış : verniklendikten sonra ortasındaki oyuğa yeşil boncuklar yapıştırılmış. Kahverengi ile yeşil uyumu ile çok hoş bir tasarım olmuş.

Bir de yanılmıyorsam bir kolyede ayıcık şeklinde jelibon kullanılmıştı, belki de o saatte acıkmış olduğum için benzetmiş olabilirim :) Çocuğunuz falan varsa böyle bir kolye kullanmayın, "anne, gene benim jelibonlarımı mı kullandın" diye mızmızlanabilir :))) Diğer bir ilginç model de çengelli iğneler kullanılarak tasarlanmış.

Hobi dünyası takı dergilerini kaçırdıysanız ya da eksikleriniz varsa sergi salonunda 2 ytl karşılığında satın alabilirsiniz.

Bu aralar benim ilham perileri kaçtı, melekli puzzle ile uğraştığımı görünce kıskandılar herhalde :)) Bol tasarımlı günler.

Sevgiler

4 yorum:

Rümeysa dedi ki...

Çok güzel siteniz var:) bu arada şu takı yarısması işine keşke katılabilsem:))

incikboncuk dedi ki...

Rümeysa bloguma hoş geldin. Yaz tatilinde el becerileri ile ilgi çalışmalar yapabilirsin. İlerde belki bi takı tasarımcısı olursun :)

NuR dedi ki...

Tunus'dan hurma ve zeytin çekirdeğinden kemer ve kolyeler almıştım. Tasarımın sonu yok...Merak etme ilham perilerin gene gelir, biraz tatil onların da hakkı:)))

Adsız dedi ki...

aşk şiirleri kısa aşk şiirleri Etkileyici Sözler Sesli Sohbet Sesli Chat Yeni Aşk Sözleri Ayrılık Sözleri aşk şiirleri ikbal gürpınar şiirleri hayvanların çiftleşmesi slowtürk dinle lig radyo dinle günaydın mesajları msn sözleri sevişme teknikleri güzel aşk sözleri doğum günü sözleri Günaydın Mesajları Etkileyici sözler Nasıl öpüşülür Diyet Egzersiz Yemek tarifleri Makyaj Cinsellik radyo dinle video izle aşk mesajları oyun oyna Sesli Sohbet Sesli Chat Chat Sohbet karadeniz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...