Çarşamba, Kasım 23, 2011

Çocuklar ve Ateş

Yine karabatak olmuşum, farkında değilim. Gerçi mazeretim var, geçtiğimiz 2 ay içinde çocuklar iki kez ateşlendiler, bu sefer ateşlerini düşürmekte açıkçası çok zorlandık. Ateş düşürücüler kafi gelmeyince geceleri bile ılık duş aldırmak zorunda kaldık, ıslak havlularla ateşle mücadele etmek ayrı zor, çocuk çok huzursuz, muhtemelen kırıklığın verdiği ağrı huzursuzluk yapıyor, su içmek istemiyor, yemek istemiyor, sürekli kucak istiyor, uykusu var uyuyamıyor vs vs.

Bizde biri hastalanınca diğeri de mutlaka hastalanıyor, %50 şansım hiç yok yani. Hal böyle olunca yorucu geceler gündüzler çocuklar ancak kendine geldi, geldi dediysek de büyüklerin hep söylediği hastalıkla çocukta huyu değişir sözünü de teyid etmiş olduk. Eskisine göre daha kolay huysuzlanıyorlar, bazı şeylerde taviz verebildiğimizi öğrendiler, artık bunu daha iyi kullanıyorlar.

Sözün özü hastalık zor iş, en önemlisi sakin olmak gerekiyor, ilaç verdiğiniz halde 1 saat içinde düşmeyen ateşi çok iyi takip etmek gerekiyor, ıslak havlularla dışardan desteklemenin çok faydasını gördük ve tabii ki çocuk dokturunu mutlaka bilgilendirmek gerekiyor.


Hepinize bol sağlıklı günler dilerim :)

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...